Düzce Sosyal Güvenlik / SGK İl Müdürlüğü

E-Postaduzcesgim@sgk.gov.tr
Faks(380)512 18 85-512 34 55
Telefon(380)523 08 30-512 10 03-512 01 67
AdresDüzce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Cedidiye Mah. Göksel Sk. No:5 Merkez/DÜZCE           
Akçakoca Sosyal Güvenlik Merkezi
Merkez MüdürüErhan ÇAVUŞ
Telefon(380) 611 72 15-18
Faks(380) 611 72 19
AdresYENİ MAHALLE BAHADIR YALÇIN CADDESİ NO:127 AKÇAKOCA /DÜZCE
E-postaakcakocasgm@sgk.gov.tr
Düzce Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi
Merkez MüdürüZeynep YILDIRIM
Telefon(380) 523 08 30
Faks(380) 512 34 55
AdresCEDİDİYE MAHALLESİ GÖKSEL SOKAK NO:5 MERKEZ/DÜZCE    
E-posta                        


SGK / Sosyal Güvenlik Kurumu
Sosyal Güvenlik Kurumu olarak misyonumuz, değişen sosyal güvenlik ihtiyaç ve risklerine karşı toplumu güvence altına alarak güvenilir, kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla sürdürülebilir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır.

İnsanların hayat boyunca yaşam kalitesini etkileyen en önemli unsur sosyal güvence içinde olmaktır. Sosyal güvenlik, insanların gelirlerine bakılmaksızın toplum huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerin verdiği zararlardan “insan hakkı” ve esas itibarıyla de “devlet görevi” olarak primli ya da primsiz sistemlerin kullanılması, kişilerin sosyal tehlikelerin zararlarından kurtarılma güvencesidir. Bu doğrultuda ülkemizde sosyal güvenlik hakkı, Anayasamızın 60 ıncı maddesindeki “Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar” hüküm ile açıkça ortaya konmuştur.

Kurumumuz, vatandaşlarımıza doğumundan ölümüne kadar, hatta ölümünden sonra da hak sahiplerine sağlık, sigorta ve sosyal yardım alanlarında, “Kaliteli, adil, kolay erişilebilir, insan odaklı hizmet veren, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemini yürütmek ve geliştirmek” misyonu doğrultusunda hizmetleri sunmaktadır. Tüm bu hizmetler 5502 sayılı Kanunun 4 üncü maddesine göre belirlenen Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Başkanlık organları ile gerçekleştirilmektedir.
Sosyal güvenlik sistemimiz iş kazası ve meslek hastalığı, hastalık ve analık sigorta kollarını kapsayan kısa vadeli sigorta kolları ile, malullük, ölüm ve yaşlılık sigorta kollarını kapsayan uzun vadeli sigorta kollarından oluşmaktadır.

Çağrı Merkezi  ALO 170
Türkiye deki Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri
Şehir
Şehir
Şehir

Kategoriler

  

Otobüs Bileti

Kargo Şirketi

Banka Şubesi

Akaryakıt İstasyonu

Uçak Bileti

İş Dünyası

Devlet Kurumu

Eğitim Kurumu

Sağlık Kurumu

Beyaz Eşya